Pliki | Szukaj:

Fotografie

Szanowni Państwo

Zapraszam do mojego banku fotografii przyrodniczej. Strona działa od stycznia 2009 a archiwum liczące obecnie ponad 20.000 fotografii jest sukcesywnie udostępniane.

Aktualnie (28-01-2013) dostępnych jest 7506 zdjęć.

 

Specjalizuję się w makrofotografii zwierząt, jednak oferta obejmuje szeroko pojętą tematykę przyrodniczą (zwierzęta, rośliny, krajobraz, ochrona przyrody itp.) związaną zarówno z Polską, Europą jak i innymi kontynentami. W bogatym archiwum znajdą Państwo również fotografie przedstawiające najbardziej znane budowle wielu europejskich (i nie tylko) metropolii.

 

Szczególny nacisk położony jest na dokładny, merytoryczny opis obiektów widocznych na fotografiach oraz ilustrowanych zjawisk, procesów lub czynności. Dotyczy to zarówno przyrody ożywionej (gatunki roślin i zwierząt) jak i elementów krajobrazu, pogody itp.

 

  

NOWOŚĆ - WARSZTATY FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ

 

www.naturephototours.pl

 

Aktualności

   

Encyklopedia przyrody - Krzewy i rośliny zielne (t. 38)

dodano: 2013-02-07 21:48:29
Ten tom obejmuje 42 gatunki roślin spotykanych w lasach i na ich obrzeżach. Większość z nich spotykana jest pospolicie w całej Polsce, niektóre jednak - jak smotrawa (Telekia speciosa) czy żywokost sercowaty (Symphytum cordatum) - obserwować możemy jedynie w górach. Tylko jedna - jarząb szwedzki (Sorbus intermedia) - jest objęta ochroną ścisłą. Dwa spośród wybranych gatunków - ziarnopłon wiosenny (Ficaria verna) i mięta polna (Mentha arvensis) - opisane są znacznie szerzej niż pozostałe. Książkę można zakupić na stronie www.encyklopediaprzyrody.pl
   

Kolejne tomy "Encyklopedii Przyrody"

dodano: 2012-12-20 23:18:12
W ostatnich miesiącach ukazały się 3 kolejne tomy "Encyklopedii Przyrody" Są one poświęcone roślinom łąkowym, wodnym i bagiennym oraz leczniczym. W każdym z nich prezentowane są gatunki rzadkie i pospolite, okazałe i niepozorne. Każdy tom jest bogato ilustrowany a oprócz opisów zawiera sporo ciekawostek.
   

Konkurs fotograficzny w Magurskim Parku Narodowym

dodano: 2012-12-03 22:44:27
Pod koniec listopada w siedzibie MPN w Krempnej miałem przyjemność jako jeden z jurorów oceniać prace fotograficzne nadesłane na ósmą edycję konkursu fotograficznego. Tym razem tytuł brzmiał "Małe i duże zwierzęta w naturze". Wybór był trudny lecz po długich obradach udało się wybrać najlepsze prace. Można je oglądać na stronie parku: http://www.magurskipn.pl/index.php?d=artykul&kat=74&art=739
© 2022, Łukasz Przybyłowicz - Fotografia Przyrodnicza

Opracowanie  BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne